27 січня у Києві біля символічного пам’ятного знаку «Менора» у Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр» відбулося вшанування пам’яті жертв Голокосту. У заході взяв участь Президент України Володимир Зеленський, голова Офісу президента Андрій Єрмак, представники дипломатичного корпусу європейських країн, США та Канади, а також Головний рабин України Моше Реувен Азман, головний рабин Києва Йонатан Бін'ямін Маркович, заступник голови Ради федерації єврейських громад України рабин Рафаель Рутман та інші офіційні особи
Після виступу та церемонії запалення свічок у Синагозі “Місто для роздумів” була проведена поминальна молитва вшанування пам’яті жертв Голокосту та молитва за мир в Україні
Світ відзначає Міжнародний день памʼяті жертв Голокосту 27 січня. Саме цього дня 1945 року бійці Першого Українського фронту розпочали звільнення нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцимі. Під час Другої світової війни внаслідок Голокосту загинули понад 6 мільйонів євреїв, з яких – 1,5 мільйона вбили на території окупованої України.
Захід було організовано Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр», Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр” та Офісом Моше Азмана. Бабин Яр став жахливим символом «Голокосту від куль» та однією з найбільших братських могил у Східній Європі. Усього за два дні, 29 та 30 вересня 1941 року, нацисти розстріляли в урочищі 33 771 єврея. За оцінками істориків, за час нацистської окупації Києва, з 1941 по 1943 роки, у Бабиному Яру було вбито від 70 до 100 тисяч людей: євреїв, ромів, українців, пацієнтів психіатричної лікарні.
«Сьогодні ми разом з усім світом пам’ятаємо і вшановуємо жертв у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Проте, на жаль, світ не засвоїв урок “Never again” і історія навмисного вбивства невинних людей має місце сьогодні в Україні. Наше завдання — докласти всіх зусиль для якнайшвидшої перемоги нашої держави та зробити так, аби кожен усвідомив трагедію Голокосту, а помилки минулого ніколи не повторилися. Найвища цінність – це людське життя. І ми повинні це згадувати кожного дня», – прокоментував генеральний директор Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр” Максим Рабінович.